Info

Kristlik lastemuusikal “Ime Mostokis”
24.mail kell 16 Rakvere Teatris

“Ime Mostokis” on muusikal, mis on suunatud eelkõige kooliealistele lastele ja noortele ning nende peredele. Väiksemadki lapsed võivad julgelt koos vanematega tulla. Näidend pakub põnevust. Muusikali autor Lasse Heikkilä kirjutas “Ime Mostokis” tõestisündinud lugude põhjal ja tema tehtud on ka muusika. Liigutav näidend räägib Jumala suurtest tegudest Kagu-Aasias ja julgustab lootma Jumala Sõnale.

Kuigi muusikal on tehtud algselt soome keeles on see nüüdseks tõlgitud ka eesti keelde ning väga menukalt esitletud juba Tartus, Võrus ja Paides. Lisaks Rakverele on plaan suvel olla veel Kuressaares ja Kärdlas, ning sügisel lõpetada Pärnu ja Tallinnaga. Muusikali esitajateks on paljudele juba tuntud ja armastatud Juhhei lapsed.

Mis on peidus pealkirja alla “Ime Mostokis”?
MOSTOK on külake kaugel Aasias. Lugu ühendab imelisi tõestisündinud lugusid, millest osa on oma silmaga nähtud ja osa kohalike inimeste suust kuuldud. Soomlased Lasse Heikkilä ja Outi Rossi käisid ise kohapeal ja said muusikali jaoks imelist materjali. Lasse on kirjutanud kõik muusikali laulud ja käsikirja. Soomes on see muusikal olnud väga menukas, paljud on saanud puudutatud selle võimsast sõnumist.

Mostokis elab 10aastane Babita, kelle perre kuuluvad isa Ahmud, ema Rohima ja vanem vend Tino. Neil on ka tore vesipühvel Baleriin. Tuuli on tulnud koos isa Alari, ema Mirjami ja väikevenna Matiga Mostokisse aasialastele Jeesusest rääkima. Ning järgnevatest sündmustest on räägibki koguperemuusikal.*

“Misjon on seiklus”- nii ütles paarkümmend aastat tagasi valgenahaline misjonärjutlustaja, kes oli oma džiibiga kusagil Aafrikas mutta kinni jäänud. Tänane maailm on muutunud, nii ka misjon. Lennukiga pääseb igasse maailma nurka vaid paari päevaga. Evangeeliumi levitamine Jeesusest on kergem kui kunagi varem. Sellest hoolimata on veel hõime, kes ei ole veel kuulnud Lunastajast. Kas see on märk meie, kristlaste saamatusest, argusest, isekusest, mugavusest...? Kerge elu ei too kunagi rahuldust. Inimene otsib ju seiklust, romantikat ja riske. Jeesuse ja Tema misjonikäsu järgimine on alati vaimustav ja meeldiv- see on elu, millest ei puudu imed ega üllatused.
Lasse Heikkilä


*

Ime Mostokis sündis Kagu-Aasias, kus lapsed, olles puudutatud evangeeliumi valgusest, kinnisilmi laulsid ja Issandat ülistasid. See sündis suure linna agulis, kus laste silmis säras taas lootus. Külades, kus tavaliselt ei laulda, hakkas helisema uus viis.
Muusikal sündis sõnumist, mis lahvatas kui tuleleek seni Kristusele suletud maal. Ime Mostokis räägib evangeeliumi väest seal, kus on tõeline vaimulik pimedus ja kristlaste tegevus raske. Seal elab sõnum, mis võib muuta meiegi “kristlikud” maad.
Outi Rossi


*

Mida sina ja mina võiksime teha selle muusikali õnnestumiseks? Parim on paluda, et Jumal saaks puudutada kohele tulnud lapsi ja nende peresid.
Samuti saame me kõik olla “sillaks” kellelegi, keda tuua või kutsuda muusikalile.
Kuna kontsertturnee korraldamisega on seotud palju kulutusi, siis on võimalik toetada ka materiaalselt, et kõik vajadused saaksid kaetud Jumala heldust mööda.
Annetusi on võimalik anda sularahas või ülekandega 10502001278002 Rakvere Karmeli kogudus ja palume lisada juurde “Ime Mostokis”.
Gunnar KotiesenLehekülje algusesse