mini ALFA banner.jpg

Parema korralduse heaks palume ennast registreerida
karmelikogudus@gmail.com

 

ALFA KURSUS

NB! Uus Alfa kursus algab 14.maist 2020 algusega 18.30
 

Mai kuus algab taaskord "ALFA" kursus. Sel korral on tegu

"Mini ALFAga"mille raames kohtutakse kuuel korral.

Meie kursuse kohtumised leiavad aset interneti vahendusel.

Meie ülekande leiad kas Karmeli koguduse Facebook kanalilt või 

koguduse Youtube kanalilt

MINI ALFA kohtumised on järelvaadatavad Youtube kanalist  ja Facefooki sündmuse arutluse alt on leitavad teemadekohased lisamõtted

Seekordse kursuse loengupidajad on Gunnar Kotiesen, Meelis Einstein, Peeter Koppel, Tõnu Lehtsaar, Sven-Joonatan Siibak.

Alfa juurde kuulub teemakohane loeng otseülekandena nii Facebooki, kui Youtube vahendusel.

Seejärel jagunetakse zoomi keskkonnas väiksematesse gruppidesse, kus vahetatakse mõtteid loengu ajal esile kerkinud küsimuste üle.

Kursuse üks kord kestab maksimaalselt 100 min.

 


MIKS ALFA?

Teadmised – aina rohkem ja rohkem hindaminev väärtus meie tänases ühiskonnas! Ilma sisuliste ja kogemuslike teadmisteta oleme väga keerulises olukorras tööjõuturul, ühiskonda panustades, aga eelkõige lähisuhetes oma perega ja sõpradega. Selleks, et teha õige valik õpisuundades uurime sageli ise ja kasutame paljude analüütikute tagasisidet – mis valdkonnas oma infopagasit täiendadas.

 

Väga suur hulk head ning adekvaatset infot jõuab meieni peaagu iseenesest, aga mõningaid elutõdesid peame paremaks mõismiseks ise innukalt ja julgelt „taga nõudma“. Aina rohkem ja rohkem mängivad tänases maailmapildis rolli religioonid - nende mõistmine ja mõtestamine. Paraku on aga Eesti ühiskonnas üsna vähe keskkondi, kus avatult ja avameelselt avardada oma sellealaseid teadmisi.

 

Just selle tühiku täitmiseks pakub Ravkere Karmeli kogudus üheks võimaluseks 4.märtsist algavat ja maailmas väga suurt populaarsust kogunud kristluse põhimõtteid tutvustavat ALFA kursust.

 

Mis on ALFA?

Üle 11 miljoni inimese maailmas on viimase 10 aasta jooksul läbinud ristiusu praktilisi põhitõdesid tutvustava Alfa kursuse. See on aeg ja koht neile, kes tahavad avastada kristlust. Oodatud on kõik, olenemata east, soost, usulisest kuuluvusest. Kursuse õpikeskkond on avatud ja elurõõmus.

 

Kellele on Alfa?

Neile, kes tahavad kristlusega sundimatus õhkkonnas tutvuda. Kõigile, kes soovivad värskendada oma teadmisi ristiusu ABC's

 

Mida kursus endast kujutab?

Alfa-kursuse iga korra juurde kuulub hea eine, millele järgneb teemakohane loeng. Seejärel jagunetakse väiksematesse gruppidesse, kus vahetatakse mõtteid loengu ajal esile kerkinud küsimuste üle.

 

Palju see maksab?

Alfa-kursus on tasuta.

 

Kust on Alfa pärit?

Maailma populaarseimat ristiusku tutvustavat Alfa-kursust kasutavad üle maailma väga erinevad kristlikud kirikud. Praegu on maailmas käimas üle 34 000 Alfa-kursuse 159 riigis. Kursuse õpiku “Elu küsimused” on kirjutanud inglise kiriku pastor Nicky Gumbel Londonist.

RAKVERE KARMELI KOGUDUS

+372 324 3193

+372 5635 8802

Koidula 15, Rakvere 44308

©2018 Karmeli kogudus