Saated Karmeli inimestega

Siit leiad erinevaid saateid, mille külalisteks on Karmeli koguduse inimesed, kes räägivad oma lugusid

"Jumala jooksutüdrukud" TV7 - Tuuli Pesur

Tuuli on pärit kristlikust perest, kus isa kahjuks otsustas, et kristlus pole tema jaoks. Nii oli noor tüdruk teelahkmel: kas jätkata koos emaga kirikus käimist või minna oma teed. Tuuli valis viimase, kuid Jumalal olid oma plaanid. Nimelt kooli vahetades kohtus Tuuli koguduse noortega, kes teda järeleandmatult noortekatele kutsusid. Ajapikku mõistis ta, et ei saa elada kahte elu ja otsustas Jumala kasuks.

"Jumala jooksutüdrukud" TV7 - Heret Järvepere-Luik

Heret puutus esimest korda kristlusega kokku pühapäevakoolis, vanemate lahutus pani noort tüdrukut veelgi enam Jumala armastust otsima. Aastate möödudes Heret aga kaugenes Jumalast ning eluraskustele otsis ta abi erinevatest ebauskumustest, mis siiski ei aidanud probleeme lahendada. Tänu laste palvetele tuli Heret aga Jumala juurde tagasi ja olles kogenud Taevase Isa tingimusteta armastust, teab ta nüüd, et parim viis elada on koos Jumalaga.

"Jumala jooksutüdrukud" TV7 - Maria Kams

Maria sai ristitud 12-aastasena ja üsna pea hakkas ka panustama koguduses, kus oli loomulik noori kaasata. Harjumusest teenida sai ajapikku suur pühendumine, sest noor tüdruk nägi, kuidas ta sai teisi inimesi aidata jõuda Jumala juurde. Nii tegeleb Maria noortetööga tänaseni.

"Jumala jooksutüdrukud" TV7 - Kaileen Geidik

Kaileen on noor neiu, kelle süda põleb Jumala ja eriliselt järgmise generatsiooni järele. Tema julgus astuda välja oma mugavustsoonist ja teenida lapsi, kes ei saa tihti armastust kogeda on eeskujuks paljudele.

"Jumala jooksutüdrukud" TV7 - Lisbel Serbin

Pealtnäha tavaline noor Tapalt, kelle jaoks Jumalal olid juba algusest saadik suuremad plaanid varuks. Lisbel on noor naine, kes tahab Jumalat usaldada, mis viis ta ka Kaarli kirikus suure hulga rahva, Eesti vaatajate ja Paavsti ette, et jagad, mida Jumal tema elus on teinud. 

"Jumala jooksutüdrukud" TV7 - Helin Siibak

Meil kõigil on vähemalt üks inimene, kes on palvetanud selle pärast, et meie võiksime jõuda Jumala juurde. Helini elus oli selleks õde, kes oma elu ja suhtumisega oli talle eeskujuks. Seda mõistis ta alles pärast seda, kui oli otsinud oma väärtust valedest kohtadest ning teinud maha kristlust ja õe usku. Hiljem sai see lugu aga ootamatu pöörde.

"Jumala jooksutüdrukud" TV7 - Evelin Põldsaar

Elu koos Jumalaga võib olla tõeline seiklus! Jumal külvab igaühe sisse unistuste seemneid. Selleks, et seemned võiksid hakata kasvama ja vilja andma, peame ise õiges suunas liikuma.

"Jumala jooksutüdrukud" TV7 - Marika Einstein

Neljanda põlvkonna kristlane, kahe lapse ema ja kirglik ratsasportlane Marika jagab oma elulugu, milles kajastub Jumala imeline ustavus, järeleandmatus ja headus.

Persoonilugu TV7 - Gunnar Kotiesen

Lugu pastorist, pereisast ja noorte sõbrast.

Gunnar Kotiesen on Rakvere Karmeli koguduse pastor, kuid lisaks sellele ka palju muud.

RAKVERE KARMELI KOGUDUS

+372 324 3193

+372 5635 8802

Koidula 15, Rakvere 44308