30. märtsil 2018
Rakvere koguduste ühine Ristikäik

30. märtsil 16.00 kutsuvad Rakvere kristlikud kogudused ühisele palve ja mõtisklusteekonnal. Rännak saab alguse Rakvere keskväljakult ning läbi kuue peatuse mõtiskletakse ühiselt suure nädala sündmustele.

Igas kirukus toimub lühike peatus, misjärgi liigutakse edasi. Rännaku orienteeruv ajaline pikkus jääb 1,5 ja 2 tunni vahele. Kelle jaoks kogu teekond tundub osutuvat pikaks võivad liituda sobivas hetkes. Suur Reede on päev, mida kutsutakse ka ajaloo kekspunktiks. Maailm ei ole enam endine. Ja inimene ei pea olema enam endine. Üks surm võitis paljude surmad. Üks elu muudab siiani miljardeid elusid.

Läbi sajandite on sel päeval kristlikus maailmas kogunetud ühistele ristikäigu rännakutele, et meenutada Jeesuse Kristuse kannatusteed Kolgata mäele. See on rännak, mil mõeldakse inimeseks olemise, kannatuse ja Jumala peale, selleks, et leida tõelisem ja elusam elu.

Jeruusalemmas kulgeb ristikäik mööda kuulsat Via dolorosat, Kristuse enda kannatusteed.

Suurtes katedraalides kõnnitakse seda kirikutes.

Eestis on saanud kombeks kõndida ristikäiku kirikust kirikusse. Seda on aastaid tehtud Tallinnas, Tartus, nüüd ka Rakveres. Oled oodatud osalema, et leida enese jaoks üks ajaloo olulisimaid teekondi uuel moel.

RAKVERE KARMELI KOGUDUS

+372 324 3193

+372 5635 8802

Koidula 15, Rakvere 44308

©2018 Karmeli kogudus